top of page
PROČ SE MI TO DĚJE?

Emoční bloky a podvědomá přesvědčení nás omezují v různých situacích v životě, ať už ve vztazích s ostatními nebo nás samotné. Od narození si vytváříme různé postoje,  tzv. nástroje pro život, v dobré víře, že se stanou průvodci našeho života a budeme se lépe vypořádávat s životními situacemi.  Ať už jsme převzali určité vzorce chování od rodičů, učitelů nebo přátel, vždy to bylo jen pro to, že jsme hledali jakýsi „návod“ na to, jak nejlépe žít svůj život. Čas však ukázal, že ne všechny naše „návody“ skutečně fungují tak, jak jsme si představovali. Spousta z nich nám může komplikovat život.

Opakovaně  se vrací situace, myšlenky, pocity, o kterých už víme, že nám  ubližují, nebo děláme něco, co víme, že bychom dělat neměli, ztrácíme energii, často přichází nemoc. Z nějakého zvláštního důvodu si však nejsme schopni pomoci.  Nesmyslně se v myšlenkách vracíme ke stejným tématům, setkáváme se s podobnými lidmi a okolnostmi. Reagujeme stejným způsobem, i když už dopředu víme, že to nedopadne dobře.

 Často se jedná o obranné mechanismy chování, které nevědomky používáme ve vztahu k sobě samým a k okolí, abychom se vyhnuli bolesti nebo ztrátě. Paradoxně však často bolest nebo ztráta přichází. Jako bychom byli v začarovaném kruhu. Stále se opakuje stejný model.

To nás nutí snažit se zapomenout nebo vytvářet pokřivené scénáře. Dlouhodobé potlačování svých pocitů vede k tomu, že si začneme nalhávat, že to bylo jinak, než to doopravdy je. Přestáváme cítit. Stáváme se obětmi. Ztrácíme sílu a kontrolu nad svým životem. Zvykáme si na nepříjemné pocity a snažíme se přesvědčit, že je to tak normální, "mají to přeci všichni". To nás však odvádí od skutečného řešení problémů a prožívání svého života v plném potenciálu.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

 

Jak sezení probíhá?

 

Během sezení pojmenujeme nefunkční mechanismus, který je zdrojem problému, a který nám znemožňuje vidět situaci takovou, jaká doopravdy je. Navrátíme se k původní informaci, vzpomínce na určitou událost, která je příčinou tohoto nefunkčního modelu. V buněčné paměti jsou uloženy všechny informace, i když si je na vědomé úrovni nepamatujeme.

Začnete vnímat danou situaci nebo problém zcela jinak, ve své ryzí podstatě. Plné zvědomění rozpouští nefunkční přesvědčení nebo mechanismus chování, který ve svém životě stále opakujete. Nacházíme tak řešení nebo přístup, který již můžete vědomě uvést do praxe a aplikovat v životě. Díky přenesení emočního a myšlenkového schématu na vědomou úroveň se tento model chování eliminuje. Budete jej umět rozpoznat u sebe i ostatních a tím předejít konfliktu či nemoci.  Budete již vědět, jak jít dál.

K ověření informací se používá svalový test.

Co je možné řešit?

Lze řešit prakticky každou oblast života, ať se jedná o psychosomatickou příčinu nemoci, vztahové problémy nebo návyky. Všude tam, kde cítíme, že je zapotřebí přijít dané věci na kloub, kde již nevíme jak dál. Jako bychom byli v začarovaném kruhu a nemohli se dále posunout.

Jakmile pochopíme skutečnou podstatu toho, čemu říkáme problém, může přijít řešení a tím i změna.

Je třeba se na sezení připravit?

 

Na sezení není nutné se připravovat. Stačí otevřenost a opravdový zájem o řešení své životní situace.

Jak dlouho sezení trvá?

Individuální sezení trvá přibližně 90-120 minut. 

Individuální setkání lze rezervovat zde:  Rezervace

Vše, co jsme kdy prožili, viděli, slyšeli, ochutnali, cítili, ať už v podobě vůně nebo doteku, tedy vše,  co naše smyslové orgány za život nashromáždily, je zapsáno. Všechny zážitky jsou uloženy v naší knihovně života. Stačí zapátrat a rozpomenout se, jak to doopravdy je.

Každá prožitá emoce v daný okamžik mění strukturální složení našeho buněčného těla. Každý zážitek, pocit, vůně, zvuk … vše se zapisuje do materiálních struktur. Emoce není nehmotné nic. Bílkoviny a aminokyseliny, které tvoří základní strukturu buněk,  přenášejí informace, které jsou v souvislosti s naším myšlením roznášeny do celého těla.

bottom of page